Euro Cafe - Burundi Kayanza washed Zobacz większe

Euro Cafe - Burundi Kayanza washed

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

25,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Opakowanie250g
Proces obróbkiMyta
Przeznaczeniealternatywy
Kraj pochodzeniaBurundi
Profil smakowyczekolada, brązowy cukier, pomarańcza
Data palenia24.06.2019
Odmiana botanicznaBourbon

Więcej informacji

Położona w regionie Kayanza, stacja Mpanga przetwarza kawę od 3400 rolników która jest następnie dzielona na partie nazwane od okolicznych wzgórz z których pochodzi ( Karurusi, Maruri, Nyangwe, Ntarambo, Nyabikaranga, Benga i Kinyamukizi ). Kawa jest uprawiana na tych wzgórzach na wysokości pomiędzy 1750 a 1950 mnpm. Stacja  Mpanga jest wyposażona w 450 podwyższonych łóżek do suszenia i sześć młynów firmy. Całkowita produkcja to około 1500 ton kawy rocznie.

Mpanga zdobyła wysokie noty w Cup of Excellence w Burundi, w tym pierwsze i trzecie miejsce w 2014. Stacja została zbudowana w 2008 roku z inicjatywy Jeana-Clementa Birabereye, który zarządza młynem i reprezentuje rolników poprzez firmę handlową SEGEC (Societe General d'exploitation et d'exportation du Cafe). Jean-Clement może poszczycić się niesamowitym CV, z ponad 15-letnim doświadczeniem.

Dzięki SEGEC , Jean-Clement oferuje premię producentom których kawę wybierze do konkursu, motywując rolników do praktyk rolniczych. Stacja szczyci się tym że skupuje kawę od rolników powyżej ceny rynkowej, aby zachęcić ich do produkcji wysokiej jakości kawy przy każdym zbiorze.

6 innych produktów w tej samej kategorii: