Euro Cafe - Costa Rica Hacienda Sonora honey Zobacz większe

Euro Cafe - Costa Rica Las Lajas Perla Negra

Nowy produkt

35,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Opakowanie200g
Proces obróbkiNatural
Przeznaczeniealternatywy
Kraj pochodzeniaKostaryka
Profil smakowymigdały, figi, truskawka, śliwka, toffi, winogrona
Data palenia28.08.2018
Odmiana botanicznaCaturra, Catuai

Więcej informacji

Costa Rica Las Lajas Perla Negra uprawiana jest w regionie Los Angeles w Kostaryce. Rodzina Chacon, która prowadzi farmę przez trzy pokolenia a od ponad 30 lat kawy na tej plantacji uprawiane są organicznie. Od 2000 roku plantacja otrzymała certyfikat poświadczający uprawę bez użycia środków chemicznych (wszystkie nawozy wytwarzane są naturalnie). Uprawiana jest na niej wyłącznie Arabika, głównie gatunki Caturra i Catuaí, chociaż znajdują się u nich także drzewka Villa Sarchi, Red Bourbon, Kenya i Obata. Zbiór kawy trwa od grudnia do lutego i odbywa się metodą ręczną, która zapewnia zbieranie tylko dojrzałych i najleprzych owoców. Kolejnym procesem jest naturalna obróbka...

Obróbka naturalna pojawiła się na plantacji Las Lajas nieco przypadkowo. W lutym 2008 r. trzęsienie ziemi nawiedziło region Sabanilla de Alajuela Costa Rica Central Valley, a sama plantacja pozosotała bez wody i energii elektrycznej w najważniejszym okresie zbiorów. Aby nie stracić części produkcji, rodzina Chacon zdecydowała, że ​​jedyną możliwością jest kontynuacja zbierania kawy i obróbka bez energii. W ten sposób narodziłą się pierwsza naturalna kawa w Kostaryce.

Perła Negra stanowi 10% całości zbiorów plantacji Las Lajas. Po dostarczeniu do młynu, owoce są moczone w czystej wodzie w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Następnie są one umieszczane na afrykańskich łóżkach (podniesionych), gdzie są suszone przez 15-22 dni.

Wrażenia smakowe: migdały, figi, truskawka, śliwka, toffi, winogrona

 

Kawa palona z myślą o metodach przelewowych ale nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować zaparzyć te rewelacyjne ziarenka za pomocą ekspresu ciśnieniowego.


9 innych produktów w tej samej kategorii: