Euro Cafe - Honduras La Bendicion Red Honey Zobacz większe

Euro Cafe - Honduras La Bendicion Red Honey

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

23,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Opakowanie250g
Przeznaczeniealternatywy
Kraj pochodzeniaHonduras
Data palenia05.04.2018
Odmiana botanicznared catuai

Więcej informacji

Producent: Jose Purificacion Martinez Barrera

Plantacja: La Bendicion

Region: La Iguala, Lempira

Rośnie na wysokości: 1570 m.n.p.m

Odmiana: Red Catuai

Obróbka: Red Honey

 

Aromat: Winny

Kwasowość: słodka

Nuty: przyprawy korzenne, wanilia

Certification: Organic

Don Jose Purificacion Martinez Barrera urodził się w Piraera w regionie Lempira. Jego ojciec uprawiał kukurydzę, fasolę oraz inne warzywa i handlował nimi na pobliskim targu. Don Purificacion poszedł w jego ślady,  poślubił Elbę Cruz i doczekał się z nią 3 dzieci. Niestety ceny uprawianych przez niego warzyw nie były dostatecznie dobre żeby zapewnić jego dzieciom lepszą przyszłość. Wtedy właśnie rozpoczął eksperymentowanie z uprawą kawy.

 

Kiedy zobaczył że uprawa kawy może być opłacalna Don Jose sprzedał swoją ziemię i kupił 41 akrów niedaleko miasteczka Belen. Tak właśnie na wysokości 1550 m.n.p.m rozpoczął uprawę odmiany Catuai.

 

Dzięki decyzji podjętej 22 lata temu obecnie jest właścicielem farmy Finca La Bendicion zajmującej 58 akrów ziemi gdzie uprawia odmiany Catuai, Lempira, Catimor oraz IH90.

 

Don Jose zakupił również 38 akrów na których uprawia młode drzewka kawowe a uprawa jest ukierunkowana tylko w kawach typu Specialty.

Obecnie Don Purificacion może z dumą patrzeć na swoje dzieci które wkrótce zostaną lekarzami i ludźmi biznesu tak jak wymarzył sobie 20 lat temu.

8 innych produktów w tej samej kategorii: